Aktuality zo Sveta Bitcoinu a Kryptomien

Mohli sme predpokladať, že sa v januári prepadnú ceny kryptomien?

0 256

Mohli sme predpokladať, že sa v januári prepadnú ceny kryptomien?

 

Podľa historických tabuliek sa to stáva kazdý rok už 5 rokov S toľkými novými a neskúsenými obchodníkmi vstupujúcimi na trh, ktorý hľadajú rýchly zisk, sa stávaju obeťami FOMO (strach z premeškania)  a FUD (Strach, neistota a pochybnosť). 

Tí, ktorí nerozumejú technológii alebo tomu, čo kupujú, jednoducho skočia na krypto vagón, o ktorom si prečítali na nejakej nekontrolovanej Facebook stránke alebo niektorých nepodložených internetovych novin.

 

FUD (Strach, neistota a pochybnosť) zvíťazila minulý týždeň, keď trhy stratili viac ako 40% svojej celkovej kombinovanej trhovej hodnoty. Zlé správy z Číny a Južnej Kórei práve priliali benzín do ohňa s kryptomenamy. Nasledovala panika, pokles bitcoinu a jeho bratov.

 

Na chvílu sa zastavte a pozrite sa na 3 mesacny graf, zistíte, že trend je na vzostupe. Pred troma mesiacmi bol celkový trhový limit pre všetky kryptomeny 160 miliárd dolárov, dnes je to 540 miliárd dolárov, čo predstavuje nárast o viac ako 230% za toto obdobie. Panika predaja je poháňaná strachom a neskúsenosťou na embryonálnom trhu. Možno však existuje vzor, ​​ak vezmeme do úvahy, že každý rok v januári dochádza k významnej korekcii trhu za posledné štyri roky.

Tento rok to ešte viac zhoršil prílev nováčikov, ktorí pravdepodobne ani nevedeli, čo je to kryptomena minulý rok. Špekuluje sa, že existujú aj iné vplyvné faktory, ako napríklad blížiaci sa koniec zdaňovacieho obdobia alebo uplynutie prvých termínových zmlúv Bitcoin.

Okrem toho sa blíži veľký ázijský sviatok v čínskom lunárnom novom roku. Ázia je zodpovedná za veľkú časť krypto obchodovania.

Samozrejme, to sú všetko špekulácie, ale grafové vzory v predchádzajúcich rokoch neklamú. Januárový ponor je normálnym pohybom vo svete kryptomien a v čase písania tohto članku to vyzerá, že sa už pomaly začínaju zotavovať.

Zanechajte odpoveď

Vašu emailovú adresu nezverejníme.