Aktuality zo Sveta Bitcoinu a Kryptomien

Ethereum Predpoveď ceny: Ethereum sa zda ako ochranná zóna pre investorov na rok 2018 

0 334

 

Z vonkajšej strany, všetky digitálne aktíva vyzerajú rovnako. Mnoho volatility. Veľa vzostupného potenciálu. Nie je v tom veľa rozmanitosti.

Tento dvojrozmerný pohľad na kryptomeny je dosť bežný medzi nováčikmi, ale skúsené ruky vedia, že to nie je pravda. Existuje vela rozdielov medzi Monero a XRP, alebo medzi NEM a Dash. Kryptómy nie sú jedno a to isté.

Investori sa tieto pojmy rychlo ucia. Ďalšia dôležitá vec ktorú sa investori učia je “ochranná zóna”.

Podľa bežného rozumu je Bitcoin bezpečným útočiskom pre kryptomeny. Je to majetok ,investicia , ku ktorej sa obracaju v čase paniky, ked ceny idu drasticky dole. Inými slovami, zohráva rovnakú úlohu ako zlato na bežných finančných trhoch.

Počas týchto momentov paniky niektorí investori opustia trh úplne. Mnohí však zostávajú v ekosystéme a namiesto toho presuvaju svoje investicie na Bitcoin.

To sa môže zmeniť v roku 2018.

Prečo? Pretože Ethereum sa po tichu stava hlavnou ochranou zonou pre investorov. Zistíme to hned ked sa , pozrieme na graf  ETH / BTC.

Ako môžete vidieť, stáva sa lacnejším a lacnejším kúpiť ETH s Bitcoinom. Ak by sa tento trend zmenil počas pádu v januári 2018, veril by som, že Bitcoin je stále bezpečným prístavom. Ale tak sa nestalo.

Ceny BTC sa zrútili, pričom za menej ako mesiac stratili takmer 40% svojej hodnoty. Ceny ETH sú len o 30% nižšie a držia sa dlhšie ako Bitcoin.

Okrem toho Národné vlády chcú zúfalo chrániť svoje meny pred Bitcoinom. Ale zálezi im na decentralizovaných aplikáciách? Nie veľmi.

Predpokladáme že cena ETH na rok 2018 bude $2000

 

Zanechajte odpoveď

Vašu emailovú adresu nezverejníme.