Aktuality zo Sveta Bitcoinu a Kryptomien

Western Union testuje Ripple a XRP na uľahčenie prevodu peňazí.

0 124

 

Generálny riaditeľ spoločnosti Western Union uviedol, že tento týždeň spoločnosť testuje sieť Ripple a XRP na uľahčenie prevodu peňazí.

 

Vo svete, kde peniaze prechádzajú svetom rýchlym tempom, si Western Union želá, aby veci urobili krok ďalej tým, že využijú blokovú infraštruktúru. Spoločnosť sa pozerá na platformu spoločnosti Ripple ako spôsob urovnania platieb s vyššou plynulosťou a prípadne nižšími poplatkami, vyhlásil generálny riaditeľ spoločnosti Western Union Hikmet Ersek pri výzve na zárobky začiatkom tohto týždňa.

Hovorca potvrdil, že spoločnosť Western Union skutočne experimentovala s XRP, symbolom Ripple, podľa Fortune.

Skutočnosť, že sa spoločnosť zapaja do spoločnosti XRP, prinesie istú dôveryhodnosť spoločnosti Ripple, ktorá dostala kritiku za to, že poskytuje finančné inštitúcie zbytočné služby.

“Vykonávame testy, máme skúšky s Ripple”. Povedal Ersek novinárom počas konferenčného hovoru.

Bohužiaľ, prepis, ktorý poskytol vyhľadávač Alpha, bol celkom nepríjemný a z neho sme mohli zbierať len kúsky informácii.

Taktiez prejavil nadšenie s ohľadom na potenciál blokovej technológie pri uľahčovaní týchto transakcií.

Spomenul aj “kapitálovú optimalizáciu”, ktorá môže byť odkazom na pohyb kapitálu plynulejšie, ako na rozdiel od stanovenia koncových bodov pre prevod a príjem peňazí.

“Testovali sme rôzne produkty so službou Western Union na chvíľu. Sme nadšení z našej práce smerom k pilotnej implementácii systému xRapid, ktorý využíva XRP v platobných tokoch, “uviedol hovorca spoločnosti Ripple.

Nebolo by veľkým prekvapením vidieť, ako sa spoločnosť Western Union viac zapája do technológie spoločnosti Ripple, najmä preto, že táto spoločnosť už uzavrela dohodu s hlavným konkurentom spoločnosti MoneyGram.

Implementácia MoneyGramu tiež využíva XRP na uľahčenie prevodu finančných prostriedkov a vyvíja tlak na Western Union, aby sa dostal na tento trh, a tak si udržal svoju konkurencieschopnosť.

Zanechajte odpoveď

Vašu emailovú adresu nezverejníme.