Aktuality zo Sveta Bitcoinu a Kryptomien

Spojené štáty nebudú v blízkej dobe regulovať Bitcoin

0 117

Spojené štáty nebudú v blízkej dobe regulovať Bitcoin

 

Ďalšou skvelou správou pre svet kryptomien pochádza od koordinátora kyber-bezpečnosti Bieleho domu a špeciálneho asistenta pre pána Trumpa, Rob Joycea. V roku, ktorý sa začal prejavovať strachom zo štátnych zákazov, Spojené štáty (podľa oficiálnych vyhlásení) ešte stále veľmi nevedia, ako Bitcoin funguje, a preto radšej uplatňujú doktrínu dokonalého laissez-faire, keď “študujú” hlbšie aspekty bitcoinu.

V rozhovore pre CNBC na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii v Nemecku pán Joyce povedal, keď sa pýtal na stanovisko Spojených štátov o regulácii bitcoinu:

 

“Myslím, že stále absolútne študujeme a rozumieme tomu, čo sú dobré nápady a zlé nápady v tomto priestore. Takže si nemyslím, že je to blízko “

 

Tieto slová nie sú prekvapujúce, keď pozorovali otvorenie obchodovania s futuristickými obchodmi na viacerých trhoch, ale skutočne predstavujú úľavu voči napätiu medzi investormi, čo by mohlo prispieť k udržaniu vzostupného správania na trhoch s kryptomenamy.

Jedným z najväčších problémov vlády je náležite zohľadniť výhody a nevýhody spojené s masívnym prijatím kryptomeny ako platobného prostriedku: zatiaľ čo na jednej strane decentralizované operácie by znížili náklady a boli výhodnejšie, existujú riziká spojené s ireverzibilitou transakcií, ktoré by ohrozili ludi.

 

“Máme obavy. Existujú prínosy pre koncepciu bitcoin – digitálna hotovosť, digitálne meny. Ale súčasne, ak sa pozriete na to, ako funguje bitcoin po tom, čo dôjde k trestnému činu, nemôžete vrátiť čas a prevziať späť túto menu.

Tieto vyhlásenia presne potvrdzujú potrebu pokračovať v štúdiu. Najmä preto, že samotná skutočnosť, ktorá zrodila existenciu ETH, ako to dnes poznáme, je práve komunitný konsenzus, aby sa “posunul čas”, ktorý chráni komunitu pred neslávnym útokom DAO.

 

Zdá sa, že rok 2018 je rozhodujúcim rokom pre vývoj právnych nástrojov na reguláciu kryptomien. Milióny dolárov straty z podvodných ICO, pyramidove podvody a hackeri započali alarmové zvončeky v regulačných orgánoch. Podobne vzrastajúca hodnota bitcoinu tiež rozozvučíla poplašné zvončeky bánk, keď sa začali báť, že ich vymenia za bitcoin.

Až do nedávnych dní sa bitcoin zotavil z predchádzajúceho trendu a vykazoval vzostupné správanie, ktoré ho umiestňuje na viac ako 9000 dolárov.

Zanechajte odpoveď

Vašu emailovú adresu nezverejníme.