Aktuality zo Sveta Bitcoinu a Kryptomien

Top 3 Kryptomeny z technologického hľadiska

0 603

 

Nemusíme sa báť nedostatku informácii ohladom kryptomien. Výkyvy a poklesy najdôležitejších digitálnych mien, ako sú Bitcoin a Ethereum, robia budúcnosť nepredvídateľnou. Avšak, pri pohľade na kryptomeny z technologického hľadiska je obraz jasnejší.

Globálny trh s kryptomenamy v čase písania tohto článku je takmer 500 miliárd dolárov USD.

 

Začiatkom januára sa trhová hranica pohybovala na hodnote 800 miliárd dolárov. Ale pád kryptomien v januári spôsobil rozruch na digitálnom trhu. Vzhľadom na to, že v súčasnosti pokračuje rast, analytici krypto komunity hľadajú trvalú stabilitu.

Od inteligentných zmlúv k decentralizovaným aplikáciám (DAPPS) kryptomeny budú spĺňať úžitkové prvky. Pozrime sa bližšie na prvé tri kryptomeny z technologickejšieho hľadiska.

 

1. Ethereum

Ethereum (ETH) je jednou z najpopulárnejších kryptomien. Aj keď tu od roku 2015, Ethereum alebo Ether by mohol zmeniť spôsob, akým ľudia a podniky využívajú Blockchain technológiu.

Jedným z najsľubnejších technologických vývojov spoločnosti Ether su decentralizované aplikácie (DAPPS). DAPPS sú aplikácie s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré slúžia na dosiahnutie vysokej úrovne transparentnosti, na rozdiel od aktuálne používaných centralizovaných aplikácií.

 

Decentralizované aplikácie (DAPPS)

DAPPS sú tiež bezpečnejšie, pretože nemajú centrálny bod zlyhania. To z nich robí menej náchylné k hackingu a ďalším nebezpečenstvám online. Tieto funkcie lákaju podniky.

V súčasnosti existujú tri odlišné typy DAPPS. , ,

Správa peňazí DAPPS (inteligentné zmluvy): Tento typ decentralizovanej aplikácie uľahčuje výmenu šifrovacích údajov prostredníctvom inteligentných zmlúv. Po dohode medzi inteligentnou zmluvou medzi dvoma stranami a dohodou sa platba uskutočňuje.

Kombinácia centralizovaných a decentralizovaných údajov: Tento typ DAPP sa opiera o údaje z vonkajšej strany bloku (Oracle založené na blokoch) na uľahčenie transakcie. Napríklad, poisťovací agent môže použiť tento typ decentralizovanej aplikácie na získanie externých údajov, ako napríklad miery nehôd na určitej lokalite pred výmenou peňazí.

“Iné” DAPPS: Tretí typ DAPP je trochu neurčitý. Napríklad, tieto typy “iných” decentralizovaných aplikácií môžu byť aplikované na vládne systémy, ako napríklad hlasovanie. To by mohlo poskytnúť vyššiu transparentnosť a bezpečnosť, aby sa zabránilo podvodom s voličmi.

 

DAPPS sa vyvíjajú a dosiaľ neexistuje dosť presne a pravdivé vymedzenie decentralizovaných aplikácií. Technológia DAPPS od spoločnosti Ethereum by však vo veľmi blízkej budúcnosti mohla znamenať veľmi dôležitú kryptomenu medzi jej ďalšími technicky zdatnými snahami.

2. Cardano

Cardano (ADA) je pomerne nová kryptomena spustená v septembri minulého roka. Cardano je novinka pre krypto-komunitu, ale mohlo by sa pravdepodobne stať digitálnou menou budúcnosti.

“Je to prvá bloková platforma, ktorá sa vyvíja z vedeckej filozofie a prístupu založeného na výskume,” vyhlásila firma Cardano.

Hlavným cieľom Cardano,je  decentralizovaná blockchain technológia s otvoreným zdrojovým kódom, je to revolúcia inteligentných zmlúv. Vývojári zo spoločnosťou Cardano chcú dodať oveľa pokročilejšiu inteligentnú zmluvnú platformu.

Ouroboros

S “kolektívom” inžinierov a výskumníkov sa Cardano projekt podariť. Jednou z ich hlavných inovácií v blokovej technológii je Ouroboros, nový dôkaz algoritmu podujatia. V podstate eliminuje potrebu energie na dokladovanie pracovných protokolov.

Tradične je to prekážka blokovej technolohie. Ouroboros prekonáva túto prekážku a potenciálne otvára blokovú technológiu pre širšie použitie.

 

 

 

Peňaženka Daedalus ADA

Ďalšou technológiou inteligentnej inovácie od spoločnosti Cardano je peňaženka Daedalus. Daedalus je multiplatformná, hierarchická deterministická (HD), bezpečná peňaženka špeciálne pre ADA.

Funkcie Daedalus Wallet zahŕňajú:

Schopnosť exportovať papierové certifikáty pre maximálnu bezpečnosť chladneho skladu.

Šifrované kľúče a heslá na výdavky, aby sa minimalizovalo riziko vírusov malware a iné porušenia bezpečnosti.

Podporuje nezašifrované certifikáty spätného odkúpenia ADA.

Konfigurovateľné uistenie používateľov na zobrazenie nezvratných transakcií.

Ako Cardano rastie v krypto-komunite, tak aj ich inovácie. Taktiež môžu robiť blokovú technológiu škálovateľnou, pretože šifrovanie sa stáva bežnou krypto menou.

 

3. IOTA

IOTA (IOT) je určite kryptomena ktorú sa oplatí sledovať, keď sa pozrieme na digitálnu menu z technologického hľadiska.Pytate sa prečo? Predstavte si verejnú distribuovanú knihu (distributed ledger) bez technológie blokovania (Blockchain technology)

To je to, čo IOTA vyvíja, kryptomenu bez bloku, bez reťaze a bez ťaženia. Netreba dodávať, že IOTA funguje veľmi inak ako súčasná technológia blokov.

Spleť

Budúca verejná distribuovaná kniha novej generácie využíva Tangle, štruktúru založenú na riadenom acyklickom grafe. Záznamník Tangle je škálovateľný a ľahký, čo používateľom umožňuje používať ho bez poplatkov. Vývojári spoločnosti IOTA sa domnievajú, že ide o skutočne decentralizovanú sieť peer-to-peer.

Žiadne Tazenie 

Bez baníkov IOTA požaduje nový spôsob uskutočnenia transakcií. Ak napríklad chcete uskutočniť transakciu, musíte najskôr schváliť dve predchádzajúce transakcie. To umožňuje celej sieti dosiahnuť konsenzus.

Dodali, že je to “chýbajúca čast hádanky, ktorá chýbala pre mechanicku ekonomiku, aby sa úplne rozvinula”, IOTA by mohla prepojiť internet vecí (IoT) s kryptoprevádzkou vo všetkých zariadeniach.

 

Medzi hlavné funkcie IOTA patrí:

Žiadne transakčné poplatky.

Škálovateľné transakcie bez obmedzenia transakcií, ktoré je možné overiť v ľubovoľnom časovom období.

Žiadni tazenie znamena, že ide o skutočne decentralizovanú knihu, oveľa viac ako o akúkoľvek blokovú technológiu.

Nová kaskádová funkcia tzv. CURL, ktorá umožňuje kvantovú imunitu (Winternitzské podpisy).

IOTA  je veľmi lákavá. Verejne distribuovaná kniha bez blokovej technológie, ktorá ju podporuje, je určite pozoruhodná. Mohla by to byť kryptomena, ktora katapultuje digitálne meny priamo k hlavnym používatelom.

 

Užitočnosť je budúcnosť kryptomien

Inteligentné kontrakty, decentralizované aplikácie (DAPPS) a bloková technológia bez blokov, reťazí alebo baníkov sú všetok technologicke pokroky, ktoré je potrebné sledovať.

Keďže kryptomeny sa stávajú nástrojom pre spoločnosti, banky a vlády, užitočnosť bude nevyhnutná.

Užitočnosť akejkoľvek kryptomeny povedie k jej vzostupu. Digitálne meny, ktoré nedokážu inovovať a poskytovať užitočnosť, to nedotiahnu do úspešného konca.

Ktoré technologie kryptomenien budu najdôležitejšie v nasledujúcich rokoch?

Zanechajte odpoveď

Vašu emailovú adresu nezverejníme.