Aktuality zo Sveta Bitcoinu a Kryptomien

Prvá IOTA inteligentná nabíjacia stanica na svete

KRYPTOMENY: IOTA

0 210

Prvá IOTA inteligentná nabíjacia stanica na svete

 

V stredu 18. apríla spoločnosť ElaadNL uvoľnila prvú nabíjaciu stanicu na svete, kde sa môže nabijat a platiť za IOTA. Nabíjačka je súčasťou nového testovacieho miesta ElaadNL. Testovacia lokalita sa nachádza v obchodnom parku Arnhems Buiten (bývalý areál KEMA) a obsahuje všetky typy nabíjacích staníc, ktoré sa používajú vo verejnom priestore v Holandsku. Zahŕňa rýchlu nabíjačku, nabíjací ostrov, batériu, dve nabíjacie svietidlá a nabíjačku IOTA.

 

Auto Tesla mini

 

IOTA Tangle je inovatívny typ technológie Distributed Ledger (DLT), ktorý je špeciálne navrhnutý pre prostredie Internetu vecí (Internet of Things). Ide o protokol s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý uľahčuje interakcie medzi strojom a počítačom (M2M) vrátane zabezpečeného prenosu údajov, mikroplatní v reálnom čase.

Na obsluhu nabíjacej stanice nie je potrebná žiadna back-office alebo komunikačný protokol: transakcie sa vymieňajú priamo bez použitia bezplatnej karty alebo predplatného. Nabíjacia stanica IOTA pracuje úplne samostatne a stará sa o komunikáciu a platbu s koncovým užívateľom. Hodnoty meracieho prístroja sa ukladajú každých 15 minút v spleti, čo zaisťuje spoľahlivé a nevyvrátiteľné podanie.

Táto technológia by mohla byť perfektnou voľbou pre budúci pripojený a plne digitalizovaný svet. Preskúmanie tejto technológie v oblasti elektronickej mobility by mohlo poskytnúť aj prehľad o iných (prepojených) odvetviach, ako je energetický sektor.

 

Nabíjačka je vybavená hardvérom na nastavenie spojenia TCP / IP s vozidlom, po ktorom sa platby a výmena dát môže stať plne autonómnym (machine 2 machine). Používa nabíjací kábel a špeciálny hardvér, ktorý sa používa aj pre novo vyvinutú komunikáciu v e-Mobility ISO 15118, medzi vozidlom a nabíjačkou na nastavenie tohto pripojenia.

Nabíjačka IOTA bude k dispozícii verejnosti na nabíjanie. Ak vozidlá, ktoré chcú nabíjať, nie sú vybavené požadovaným hardvérom a softvérom, môžu jednoducho nabiť svoje auto odoslaním žetónov IOTA priamo do nabíjačky pomocou bežnej IOTA peňaženky.

 

“Veľký skok dopredu”

Onoph Caron, výkonný riaditeľ spoločnosti ElaadNL, o nabíjacej stanici IOTA: “Táto nabíjačka ukazuje schopnosť používať skutočný stroj na komunikáciu a mikroplatby s využitím IOTA ako bezpečnej vrstvy pre tieto platby a dáta. Spoločnosť ElaadNL skúma všetky druhy inovatívnych a inteligentných technológií, pokiaľ ide o nabíjanie elektrických vozidiel. Technológia DLT sa môže v blízkej budúcnosti rozšíriť. Teraz môžeme skúmať a skúmať jeho možnosti na našom testovacom stanovišti v Arnheme. ”

Alisa Maas, vedúca oddelenia mobility v nadácii IOTA “:” IOTA je nadšená, že ElaadNL prevezme vývoj inteligentnej nabíjacej stanice IOTA na ďalšiu úroveň. Toto riešenie demonštruje potenciál spoločnosti IOTA stať sa chrbticou pre ekonomiku strojov. Vďaka inovatívnym inováciám spoločnosti ElaadNL prináša bezproblémová elektronická mobilita veľký krok vpred a tešíme sa na zdieľanie tohto úspechu so zvyškom nášho rastúceho ekosystému na križovatke odvetví mobility, energetiky a inteligentných miest. “

Mini Tesla (ktorý dieťa môže skutočne riadiť!) Zobrazené na obrázkoch je vybavené ďalšími hardvérmi na podporu transakcií (machine 2 machine) a skutočne nabija, ak ho spojíte! Ďalšou skvelou vecou je, pretože používame už používaný a vyvinutý hardvér, ktorý podporuje štandard ISO 15118, integrácia toho, čo sme si vybudovala, je pomerne jednoduchá. Vyžaduje si niekoľko softvérových zmien vo vozidle, ale ak je nabíjacia stanica schopná robiť túto komunikáciu v reálnom (machine 2 machine).

Zanechajte odpoveď

Vašu emailovú adresu nezverejníme.